Borac u nadoknadi izborio četvrtfinale

Borac iz Banja Luke je pobedom protiv Pelistera od 2:1 osvojio drugo mesto u grupi A i tako obezbedio plasman u četvrtfinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2024.

Banjalučani su prošli dalje posle prave drame u nadoknadi utakmice, pošto je posle 80 minuta na semaforu stajalo 1:0 za Pelister. Pogodak za zeleno-bele postigao je Jovanovski u 65. minutu i činilo se da će taj gol odvesti Pelister u narednu fazu takmičenja.

Ipak, Borac je odbio da se preda. Banjalučani su znali da ih i bod vodi u četvrtfinale, pa su svim silama u finišu krenuli ka golu protivnika. Ta ofanziva se isplatila u petom minutu nadoknade kada je Đerman sjajnim driblingom izbacio svog čuvara, a zatim sa nekih 6-7 metara od gola protivnika poslao loptu pod prečku za 1:1.

U preostalom vremenu, Pelister je morao da krene na sve ili ništa, pa je tako i golman zeleno-belih kod slobodnog udarca u osmom minutu nadoknade krenuo u kazneni prostor protivnika. Ipak, Borac ne samo da se uspešno odbranio od centaršuta, nego je u kontranapadu iskoristio to što nije bilo nikoga na golu Pelistera, a Delkić je lako pogodio praznu mrežu za konačnih 2:1 za Borac.