Vojvodina preokretom u finišu savladala Rijeku

Vojvodina je došla do veoma važna 3 boda na startu Soccerbet Kupa prijateljstva 2024 tako što je posle velikog preokreta u finišu utakmice savladala Rijeku sa 2:1.

Novosađani su gubili sa 1:0 sve do 3 minuta pred kraj susreta. Bačić je doveo Rijeku u vođstvo u 60. minutu i Riječani su tu prednost sigurno čuvali sve do 77. minuta, kada je posle gužve u kaznenom prostoru Rijeke kapiten Vojvodine Pilić nadskočio svog čuvara i glavom poslao loptu u mrežu za 1:1.

Na krilima tog izjednačujućeg pogotka, Vojvodina je krenula na sve ili ništa u finišu susreta i ta taktika im se isplatila u drugom minutu sudijske nadoknade. Pejović je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a njegov saigrač Ninković je sjajno reagovao na petercu i skrenuo loptu u mrežu protivnika za konačnih 2:1 za Novosađane.