Osijek iznenadio Zvezdu i plasirao se u finale

Fudbaleri Osijeka plasirali su se u finale Kupa prijateljstva 2023 pošto su u polufinalu ostvarili veliku pobedu protiv Crvene zvezde – 1:0.

Strelac jedinog gola na meču bio je napadač Osijeka Lugarić koji je u 52. minutu sjajno reagovao posle kornera i glavom smestio loptu u mrežu rivala.

Na drugoj strani, Zvezda nije bila ni probližno opasna kao na prethodnim utakmicama na turniru. Mučili su se crveno-beli da pronađu put do gola Osiječana, a za 80 minuta nisu stvorili neku značajnu priliku. Štaviše, nakon gola u 52. minutu, upravo je Osijek imao najbolju šansu do kraja utakmice kada je Barić odlično šutirao iz slobodnog udarca, međutim golman crveno-belih je uz pomoć stative zaustavio njegov udarac.

Osijek se tako drugi put u svojoj istoriji plasirao u finale Kupa prijateljstva. Podsetimo da su Osiječani igrali u finalu 2017. godine protiv Crvene zvezde, ali su taj meč izgubili sa 4:0.