Osijek prvi polufinalista

Fudbaleri Osijeka plasirali su se u polufinale Kupa prijateljstva 2023 pošto su u prvom četvrtfinalnom meču savladali ekipu Šibenika sa 2:0.

Oba gola Osiječani su postigli glavom i to praktično iz peterca. Prvo je u 29. minutu, posle centaršuta sa leve strane, Solić ostao potpuno sam na pet metara od gola Šibenika i lako glavom sproveo loptu u mrežu za vođstvo Osijeka od 1:0.

Drugi gol, belo-plavi su postigli u 72. minutu posle kornera. Ovoga puta, niko nije obratio pažnju na štopera Prekodravca koji je iz neposredne blizine glavom zatresao mrežu rivala za konačnih 2:0.

Šibenik je najbolju šansu na ovom meču propustio u 75. minutu kada je Novosel izbio sam ispred golmana, ali mu je čuvar mreže Osijeka Marić odbranio udarac.