Zvezda i Osijek u četvrtfinalu

Crvena zvezda je remijem bez golova protiv Slobode iz Tuzle obezbedila prvo mesto u grupi A i plasman u četvrtfinale Soccerbet Kupa prijateljstva 2023. Takođe, ovaj rezultat znači i da je Osijek prošao među osam najboljih ekipa na turniru kao drugoplasirana ekipa iz grupe A.

Utakmica između Crvene zvezde i Slobode iz Tuzle nije obilovala prilikama. Zapravo, najveću šansu na meču videli smo već u drugom minutu kada je igrač Slobode Beganović izbio sam pred golmanom Zvezde Draškićem, ali mu je čuvar crveno-belih sjajno zaustavio udarac.

U nastavku utakmice, Crvena zvezda je preuzela potpunu inicijativu, međutim trostruki osvajači Kupa prijateljstva nisu stvorili neku izglednu priliku. Ređali su se napadi i korneri crveno-belih, ali je na kraju rezultat ipak ostao 0:0.