Pobeda Dinama, Akademija Pandev neće tugovati

Dinamo je savladao Akademiju Pandev u trećem kolu Soccerbet Kupa prijateljstva 2022 minimalnim rezultatom – 1:0.

Dinamo je tako osigurao prvo mesto u grupi C, dok Akademija Pandev neće tugovati i pored poraza pošto su zbog bolje gol razlike u odnosu na Sarajevo uspeli da se plasiraju u četvrtfinale takmičenja.

Utakmica je odlučena u 23. minutu jednim od najlepših pogodaka viđenih do sada na turniru. Igrač Dinama Gubijan je sjajnom fintom prevario svog čuvara, a onda sa ivice kaznenog prostora levom nogom pogodio sam ćošak gola protivnika.

U nastavku meča, heroj utakmice bio je golman Akademije Pandev Trajkov koji je zaustavio nekoliko opasnih napada Dinama i tako omogućio svom timu da sa minimalnim porazom prođe u narednu rundu.