Partizan je prvi polufinalista

Partizan je prvi polufinalista Kupa prijateljstva evropskih klubova 2019! Crno-beli su savladali Olimpiju sa 1:0 golom Igora Cvetojevića u 51. minutu i obezbedili plasman među četiri najbolje ekipe na turniru.

Veoma zanimljiva utakmica viđena je u prvom četvrtfinalnom meču. Olimpija je bila bolji tim u prvom poluvremenu, ali Ljubljančani nisu uspeli da svoju inicijativu krunišu pogotkom. U drugom delu igre Partizan je krenuo znatno ofanzivnije, a posle nekoliko yesgirls エロタリスト prilika na obe strane, crno-beli su stigli u vođstvo u 51. minutu. Centarfor Savo Arambašić je spustio glavom loptu saigraču Igoru Cvetojeviću, a on je iz neposredne blizine zakucao loptu u mrežu protivnika.

Ubrzo posle vođstva Partizana usledio je novi problem za Olimpiju, jer je Kolašinac dobio crveni karton. Ljubljančani su u ostatku meča dali zaista sve od sebe da i sa igračem manje stignu do izjednačenja, ali je Partizan odbio sve nalete zeleno-belog tima i sačuvao prednost.

Partizan će u polufinalu turnira igrati protiv pobednika duela Sarajevo – Željezničar.