Zvezda dominantna protiv Maribora

Sjajna predstava Crvene zvezde koja je potpuno nadigrala Maribor na startu Kupa prijateljstva evropskih klubova 2019. Rezultat na kraju utakmice bio je 2:0 za crveno-bele, a Beograđani su sigurno mogli da bar još 2 ili 3 puta zatresu mrežu protivnika.

Prvo poluvreme proteklo je u ispitivanju snaga. Nijedna strana nije želela da se previše otvara, samim tim u tom periodu utakmice nismo videli puno prilika, pa se na odmor otišlo bez golova. Međutim, kada su se ekipe vratile na teren počela je Zvezdina dominacija. Marko Dedijer je doveo crveno-bele u vođstvo u 37. minutu, dok je Uroš Đuričković duplirao prednost svog tima na 2:0 u 45. minutu.

Zvezda je imala još nekoliko zicera kada su njeni igrači izlazili sami ispred golmana Maribora, ali nisu uspeli da postignu još neki pogodak.

Na drugoj strani Maribor je imao samo jednu veliku šansu i to na rezultatu 1:0 za protivnika, međutim šut Žana Vipotnika je prošao tik pored stative.